Icon – skuteczne leczenie metodą infiltracji zębiny

 

Sposób na usunięcie białych plam.

Medyk Stomatologia zaprasza na zabiegi przy użyciu rewelacyjnej metody naprawy szkliwa. Bezboleśnie i bez wiercenia - technika nie wymaga stosowania znieczulenia a wyleczona powierzchnia wygląda jak zdrowe szkliwo!


ICON - leczenie próchnicy bez borowania i bez znieczulenia od 100 zł!


Fluoryzacja czy borowanie i odbudowa kompozytem to dwa podstawowe zabiegi jakie wykonuje się przy wystąpieniu próchnicy początkowej. DMG Icon to skuteczna alternatywa, która oferuje nowe podejście do przeciwdziałania próchnicy początkowej bez utraty zdrowych twardych tkanek zęba. Inteligentne zasady: "infiltrant" bardzo płyna żywica, przenika do próchnicy szkliwa dzięki siłom kapilarnym i blokuje drogi dyfuzji do próchnicy kwasom kariogennym, zamykając początkową próchnicę w trudno dostępnych obszarach proksymalnych i powierzchniach gładkich zębów. Bez borowania.

iconn

Jak wskazują badania, próchnica zębów jest w Polsce powszechnie występującym zjawiskiem, dotykającym ponad 96-99% dorosłych osób. Mimo wzrastającej świadomości co do potrzeby dbania o stan uzębienia, wiele osób z obawy przed bólem odkłada lub wręcz unika wizyt u stomatologa. Rozwiązaniem dla takich pacjentów i alternatywą dla borowania jest w mniej zaawansowanych przypadkach małoinwazyjna metoda leczenia próchnicy z wykorzystaniem preparatu Icon.

Próchnica zębów (łac. caries dentum) to choroba niszcząca twarde tkanki zębów, ulegające stopniowej demineralizacji i rozpadowi w wyniku działania kwasów wytwarzanych przez bakterie próchnicze rozmnażające się w osadzie nazębnym (płytce nazębnej). Nieleczona, zaawansowana próchnica jest przyczyną stanów zapalnych miazgi zębowej i otaczajacych ząb tkanek, objawiających się silnymi bólami i prowadząca w efekcie do jego utraty. Stany zapalne zębów mogą być również źródłem zakażenia całego organizmu i przyczyną takich schorzeń jak: choroba reumatyczna, zapalenie mięśnia sercowego, kłębuszkowe zapalenie nerek, zapalenie tęczówki oka lub żył.

 

Icon - infiltrant próchnicy na powierzchniach gładkich

  • Delikatna metoda przeciwdziałania kariogennym białym plamkom - z estetycznym efektem dodatkowym
  • Bez zbędnej utraty zdrowych twardych tkanek zęba
  • Przyjazna metoda leczenia dla lekarza i pacjenta podczas tylko jednej wizyty

 

Leczenie przedsionkowe

Icon smooth surface używany jest do leczenia białych plamek w obszarach przedsionkowych.
Zasada: Powietrze i woda zablokowane w zębie charakteryzują się niższym wskaźnikiem refrakcji niż nienaruszona struktura zęba. Prowadzi to do nieestetycznych przebarwień. Icon równoważy tę różnicę i stapia się ze zdrowym szkliwem.

leczenie 1

Leczenie w obszarze przedsionkowym (krok po kroku): Icon i białe plamki

leczenie 2