Korony zębowe

 

Korony zębowe to nakładki/czapeczki nakładane na ząb. Służą do odbudowy zębów - tych zniszczonych, przebarwionych bądź złamanych. Korony zębowe poprawiają kształt, położenie i barwę zębów w sytuacjach, gdy mniej inwazyjne metody nie są skuteczne.
Korony zębowe służą do rekonstrukcji zębów, które zostały zniszczone w wyniku próchnicy, po leczeniu kanałowym, lub podczas rekonstrukcji zgryzu. Korony zębowe mogą być też mocowane na implantach (sztucznych korzeniach zęba) w sytuacjach, gdy odtwarzane są brakujące zęby.

To niejedyne zastosowanie koron zębowych.

 

Korony zębowe - wskazania

Jeśli ząb jest bardzo zniszczony, np. w wyniku próchnicy, w zębach martwych - po leczeniu kanałowym, w rekonstrukcji zgryzu, gdy mniej inwazyjne metody nie są możliwe - w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest korona zębowa. Korony zębowe w postaci mostów zakłada się także w celu odtworzenia braków w uzębieniu.

Słynny "Hollywood smile" to zasługa licówek

 

Kawa, papierosy, czerwone wino, sok z czarnych porzeczek czy nawet mocna herbata to wszystko czynniki, które odbierają naszym zębom biel. Pożółkłe uzębienie nie tylko szpeci, ale też wpływa na samoocenę, nic zatem dziwnego, że wielu z nas korzysta z rozmaitych sposobów na to by odzyskać słynny, śnieżnobiały "Hollywood smile". Jedną z najlepszych metod i bardzo popularnych wśród hollywoodzkich gwiazd, są porcelanowe licówki.

Licówka to nic innego, jak cienkie (0,2 - 1 mm grubości) płatki materiału, które przykleja się na przednią powierzchnię zębów, aby poprawić ich wygląd estetyczny.

- Najlepszy efekt zapewniają licówki porcelanowe, ale jest też możliwość wykonania ich z kompozytu. Zwykle wykonuje się około 6 lub 8 licówek w przednim odcinku łuku zębowego - mówi lek. stom. Agnieszka Misiejuk z sopockiej kliniki Artdent Beauty & Care Dentistry. - Licówki porcelanowe są znacznie bardziej wytrzymałe i trwałe od kompozytowych. Dzięki nim uzyskuje się też najlepszy efekt kosmetyczny. Licówki kompozytowe są podatne na przebarwienia, nie są tak trwałe, ale są znacznie tańszym rozwiązaniem. Idealnie też sprawdzają się przy małych wadach w uzębieniu. O rodzaju licówek zawsze decyduje doświadczony lekarz - dodaje Agnieszka Misiejuk.

Wsparcie w walce z odwapnieniem szkliwa

 

Białe plamy na zębach powstają najczęściej w wyniku odwapnienia szkliwa.

 

Dzieje się tak na skutek długotrwałego zalegania płytki nazębnej w okolicy przyszyjkowej zęba. Jest to początek próchnicy i jeśli nie zadbamy odpowiednio o higienę to po pewnym czasie pojawi się w tym miejscu ubytek.

Odwapnienia nie znikną same, można je mineralizować preparatem np. GC MI Paste Plus lub GC Tooth mousse - płynne szkliwo, ale należy pamiętać, że odwapnienia nie znikną, a jedynie się zmineralizują. Preparat GC można używać samodzielnie w domu, najlepiej po umyciu zębów i na noc, wcierać go w zęby. Odwapnienia nie znikną same, można je mineralizować preparatem np. GC Tooth mousse - płynne szkliwo, ale należy pamiętać ze odwapnienia nie znikną, a jedynie się zmineralizują. Preparat GC można używać samodzielnie w domu, najlepiej po umyciu zębów i na noc- wcierać krem w zęby. Żeby poprawić estetykę zębów to należy rozważyć licowanie zębów porcelaną - licówki porcelanowe lub kompozytem.

Icon – skuteczne leczenie metodą infiltracji zębiny

 

Sposób na usunięcie białych plam.

Medyk Stomatologia zaprasza na zabiegi przy użyciu rewelacyjnej metody naprawy szkliwa. Bezboleśnie i bez wiercenia - technika nie wymaga stosowania znieczulenia a wyleczona powierzchnia wygląda jak zdrowe szkliwo!


ICON - leczenie próchnicy bez borowania i bez znieczulenia od 100 zł!


Fluoryzacja czy borowanie i odbudowa kompozytem to dwa podstawowe zabiegi jakie wykonuje się przy wystąpieniu próchnicy początkowej. DMG Icon to skuteczna alternatywa, która oferuje nowe podejście do przeciwdziałania próchnicy początkowej bez utraty zdrowych twardych tkanek zęba. Inteligentne zasady: "infiltrant" bardzo płyna żywica, przenika do próchnicy szkliwa dzięki siłom kapilarnym i blokuje drogi dyfuzji do próchnicy kwasom kariogennym, zamykając początkową próchnicę w trudno dostępnych obszarach proksymalnych i powierzchniach gładkich zębów. Bez borowania.